Informace z Podlahářství BohemiaPodlahářstvíPokládka podlah

Zhotovení třívrstvé podlahy, ukázka pokládky dubové podlahy

Podlahářství BOHEMIA Jiří Hochman - Linoleum - marmoleum - podlahy Podlahářství BOHEMIA: Zhotovení třívrstvé podlahy, ukázka pokládky dubové podlahy

Třívrstvá podlaha: Snad všemi lidmi obdivována, ale bohužel pro mnohé zapovězena z důvodu vyšší ceny. To je třívrstvá krytina podlahy, pestrá na velkou nabídku dřevin a povrchových úprav.

Zhotovení třívrstvé podlahy, ukázka pokládky dubové podlahy Ze široké škály dřevin si můžeme vybrat buď naše, jako jsou například: dub, buk, jasan nebo exotické: meranti, ořech americký, palisandr. Já osobně se přikláním k našim dřevinám. Je to materiál, který vyrůstal kolem nás a působí na nás přirozeným příjemným dojmem.

Zhotovení třívrstvé podlahy, ukázka pokládky dubové podlahy V povrchových úpravách se prakticky meze nekladou. Můžete si vybrat lak nebo olej. Každý podlahář má jiný zkušenosti a doporučí něco jiného. Já shledávám lakovanou plochu za vhodnější, pokud máte například domácího mazlíčka. Lak lépe odolává náporu drápků a nevymývá se vlivem mycích prostředků. Pokud se vám podlaha povede poškodit a nebudete chtít kompletní renovaci plochy.

Lépe se lokálně opravuje olejový povrch díky dobré napojivosti. Ten i lépe vytahuje kresbu dřeva a povrch odráží více tepla, což ocení každý z nás. Dále se dá dřevo barevně tónovat nebo patinovat. Ale to už je kapitola sama o sobě.

Zhotovení třívrstvé podlahy, ukázka pokládky dubové podlahy Podlaha lze pokládat třemi způsoby:

Zhotovení třívrstvé podlahy, ukázka pokládky dubové podlahy Plovoucím – Lamely jsou opatřeny zámkovým spojem, které se do sebe zapasují a jsou položeny volně na podložku.

Zhotovení třívrstvé podlahy, ukázka pokládky dubové podlahy Plošným lepením – Lamely jsou tak jako v prvním způsobu zapasované do sebe zámkovým spojem a ještě jsou přilepené k ploše podlahy.

Zhotovení třívrstvé podlahy, ukázka pokládky dubové podlahy Plovoucím způsobem lepené ve spojích lamel – Lamely nejsou opatřeny zámkovým spojem, nýbrž jen perem a drážkou, do které se aplikuje lepidlo a pomocí svěrek se lamely stahují k sobě

Když se člověk rozhodne pro podlahu z přírodního materiálu, měl by si uvědomit, že má své potřeby, aby svému majiteli dělala radost a nepřinesla zklamání. Dalo by se říct: Jak majitel slouží podlaze, ta tak bude sloužit jemu. Pro správné fungování podlahy je důležité v interiéru udržovat teplotu 21 – 23ᵒC a vlhkost 45 – 65%. Vyvarujete se tím vznikajícím mezerám ve spojích lamel, které jsou na podlaze dost nevzhledné. Tato podlaha rozhodně není vhodná do vlhčích interiérů jako jsou koupelny, studené chodby, kam se často chodí ještě v obuvi nebo do starších staveb, kde není v pořádku hydroizolace.

To vše, co jsem v tomto článku napsal, se může leckomu zdát jako náročná podlaha, ale každá podlaha má své hranice. Prakticky neexistuje špatná podlaha, ale jen špatně zvolená. Když si zjistíte a budete dodržovat to, co vaše podlaha vyžaduje a jaké má hranice, které se nepřekračují budete spokojeni na dlouhá léta.

Podívejte se na naší práci s dubovou třívrstvou podlahou s olejovou povrchovou úpravou. V tomto případě měl klient podlahové topení a přál si podlahu plošně přilepit k podkladu. To je moudré rozhodnutí z důvodu lepšího přenosu tepla skrz podlahu do interiéru. Použili jsme flexibilní lepidlo, které se aplikuje na podklad špachtlí, která je opatřená zuby pro přesné nanesení množství lepící hmoty na metr čtvereční. Takovou místnost o ploše 23m2 je možné položit a zalištovat již za jeden den. Na snímcích lze vidět, jak se zvýrazní kresba dřeva, když je v místnosti francouzské okno. Pokud sníte o takové podlaze, neváhejte nás kontaktovat pomocí poptávkového formuláře, nebo na telefonu: +420 724 732 231 Rádi vám poskytneme poradenství, realizaci, či renovaci.

Váš podlahář Jirka Hochman

Translate - přeložit stránku »